مردها از چه زنانی متنفرند و از چه زنانی خوششان می آید؟

همه ما انسان ها معایبی داریم و گاهی اشتباهاتمان را نمی پذیریم و بی جهت معتقدیم که حق با ماست. چندین کتاب توسط نویسندگان زن در خصوص درک زنان توسط مردان نوشته شده است؛ نویسندگان این کتاب ها سعی کرده اند به شخصیت زنان و انواع رفتارهای آنان بپردازند و به این سوالات پاسخ دهند که آیا زنان قبل از هر چیز می توانند خود را درک کنند؟

آیا هنگام معاشرت با مردان به اشتباهات خود اعتراف می کنند و آیا در پی اصلاح رفتارهایشان هستند؟ در نتیجه این سوال پیش می آید که مردها از چه زنانی متنفرند و کدام خصوصیات آن هاست که می تواند منجر به پایان یک رابطه شود؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

مردها از چه زنانی متنفرند؟

همه ما، چه مردها و چه زن ها ممکن است ویژگی ها، رفتارها و عادات نادرستی داشته باشیم و گاه حتی از آن ها بی خبر باشیم. شاید برایتان جالب باشد اما روانشناسان معتقدند که رفتارهای غلط آدم ها معمولا در روابط عاشقانه، خودشان را نشان می دهند و شاید رابطه عاطفی جایی باشد که ما بهتر از همیشه و هر جا بتوانیم خود را بشناسیم.

به همین خاطر، برخی از زنان ویژگی های ناپسندی دارند که برای مردانی که با آن ها در رابطه هستند خوشایند به نظر نمی آید و ممکن است روابط آن ها را دچار تشویش کند و در نهایت به آن پایان دهد. در نتیجه آگاهی از این ویژگی ها و سعی برای اصلاح آن ها به افراد و روابطشان کمک زیادی می کند. این ویژگی ها به شرح زیر است:

1- زنان حسود

در یک رابطه سالم، حسادت هیچ معنا و جایگاهی ندارد. برخی بر این باورند که حسادت می تواند روابط را احیا کند و آتش عشق را روشن نگه دارد؛ اما این باور درستی نیست. حسادت در هر رابطه ای نتیجه معکوس دارد؛ هر انسانی نیاز به فضای شخصی دارد و مردان هم گاهی دوست دارند با دوستان خود وقت بگذرانند و این موضوع کاملا طبیعی است.

بنابراین داشتن فضای شخصی، حق همه آدم هاست، چه در رابطه باشند و چه نباشند. حسادت و حساسیت بی جا نشانه دوست داشتن نیست و فقط فرد را بیشتر و بیشتر از شریک عاطفیش دور می کند و حساسیت های بی اندازه، طرف مقابل را از ادامه رابطه خسته می کند.

یکی از ویژگی های زنان که مردان از آن متنفرند، حسادت است.

2- زنانی که درباره مشکلات حرف نمی زنند.

برخی از زنان به جای این که درباره مشکلاتشان صحبت کنند، فقط رفتارشان را تغییر می دهند و فکر می کنند مردان باید خودشان بفهمند که چه چیزی آن ها را ناراحت کرده است. واقعیت این است که آدم ها نمی توانند ذهن یکدیگر را بخوانند و داشتن چنین توقعی از شریک عاطفی، از انصاف به دور است.

افراد در یک رابطه سالم باید بتوانند مستقیم درباره مسائلشان صحبت کنند و حقیقت را بگویند و بشنوند، چرا که دانستن مسائل به افراد کمک می کند تا راحت تر و سریع تر مشکلاتشان را با یکدیگر حل کنند. بنابراین به شریک خود بگویید چرا عصبانی هستید و چه کسی یا چه چیزی شما را عصبانی کرده است.

حقیقت این است که اگر شریکتان از شما بپرسد قضیه چیست و شما با قیافه ای گرفته و اخمو بگویید “هیچی”، او نمی توانند برایتان کاری کنند و نباید انتظار پاسخ منطقی و عکس العمل خوبی از طرف او داشته باشید؛ افراد در این شرایط حتی ممکن است شانه بالا بیندازند و بروند و کسی که درباره مشکلش صحبت نکرده است نباید از او عصبانی شود، چرا که او درباره تغییر رفتار صحبت کرده اما جوابی نگرفته است. پس باید سعی کرد که همیشه درباره همه مسائل شفاف و به موقع صحبت کرد و هر آن چه که در رابطه باعث آزار می شود را با شریک خود در میان گذاشت.

3- زنان وابسته

چه مردان و چه زنان باید مسئله وابسته بودن را در روابط خود جدی بگیرند. در یک رابطه دو نفره، افراد بخشی از رابطه هستند و این بدان معنا نیست که هر دو باید در یک بدن و همیشه و همه جا به هم چسبیده باشند! شخصیت افراد چه بدون رابطه و چه با داشتن رابطه باید مستقل باقی بماند. مردان حتی گاهی بیشتر از زنان به فضا، سرگرمی و زمان شخصی نیاز دارند.

زنان وابسته انقدر به مردان گیر می دهند که حتی فرصت نفس کشیدن به او نمی دهند و متاسفانه بسیاری از زنان به دلایل مختلف این عادت بد را دارند، مثلا دوست دارند سریع تر ازدواج کنند یا ممکن است ناامنی‌ های زیادی داشته باشند، همه چیز به زمان نیاز دارد و باید در وقت خودش انجام شود؛ اگر فردی احساس ناامنی می کند، بهتر است به پزشک مراجعه کند.

همچنین بخوانید: با کدام مردها ازدواج نکنیم؟

واقعیت این است که نه تنها مردان، بلکه افراد دیگری که در رابطه با زنان وابسته هستند از این رفتار متنفرند چرا که افراد در رابطه با زنان وابسته احساس خفگی می کنند. یادتان باشد در یک رابطه، چه عاطفی و چه غیر عاطفی افراد باید به حریم خصوصی یکدیگر احترام بگذارند.

مردانی که با زنان وابسته در رابطه هستند، در رابطه شان احساس خفگی می کنند.

4- زنان خودخواه

این نوع از زنان طوری رفتار می کنند که انگار مهم ترین فرد روی کره زمین هستند. والدین این افراد به آن ها اعتماد به نفس کاذب داده اند و با وجود این که این زنان در زندگیشان به جای خاصی نرسیده اند، تاکید دارند که نباید به چیزی کمتر از لیاقتشان راضی شوند. در واقع آن ها به چیزی جز خودشان فکر نمی کنند و هرگز برای کمک به کسی قدمی بر نمی دارند و به نظرات دیگران گوش نمی دهند. بودن در کنار چنین شریکی چندان خوشایند نیست، این حجم از غرور و تکبر مردان را خسته می کند.

5- زنان پرحرف

صحبت کردن بیش از حد نیز یکی دیگر از مشکلات جدی برای مردان است. غیبت کردن و پر حرفی معمولا از علایق آقایان نیست و برای آن ها خسته کننده است. مراوده و گفت و گو در هر رابطه سالمی لازم و ضروری است اما باید موضوعاتی را انتخاب کرد که هر دو دوست داشته باشند درباره آن صحبت کنند، در غیر این صورت مردان در مکالمه مشارکت نمی کنند چون حرفی برای گفتن ندارند و رابطه به مرور زمان برای آن ها کسل کننده خواهد شد.

6- زنان غرغرو

هیچ کس از آدمی که دائما غر می زند خوشش نمی آید، به خصوص شریک عاطفی. زنانی که در رابطه دائم از شریک عاطفی خود ایراد می گیرند، رابطه را برای طرف مقابل آزاردهنده می کنند. نق نق کردن مداوم مثل یک مته روی مغز طرف مقابل است و اگر این نق زدن در زندگی دائمی باشد، بر روابط تاثیر می گذارد.

بنابراین زنان باید قبل از این که خیلی دیر شود به این ویژگی بد خود پی ببرند. زنان گاهی اوقات در دیدن نکات منفی متخصص می شوند، برای غلبه بر این مشکل سعی کنید تا حد امکان بر روی نکات مثبت تمرکز کنید و رابطه را به سمت درستی پیش ببرید تا از حالت کسالت بار خارج شود.

زنانی که دائم غر می زنند رابطه را برای طرف مقابل آزاردهنده می کنند.

7- زنان مقایسه گر

مردها از این که با روابط و یا زوج های دیگر مقایسه شوند، متنفرند. نگاه کردن به روابط دیگران از دریچه رسانه های اجتماعی و مقایسه رابطه واقعی خود با روابط فیلتر شده دیگران، آسیب هایی زیادی به رابطه وارد می کند. اگر فردی مدام سعی دارد تا شبیه زوج های ایده آل به نظر آید یا از این ناراحت است که به سرعت دیگران به نقاط عطف رابطه نرسیده است، خیلی زود رابطه خود را از دست می دهد.

همچنین بخوانید: زنان خطرناک برای ازدواج کدامند؟

در برخی موارد، بعضی از زنان هنگام مثال زدن و مقایسه کردن، از روابط قبلی خود یاد می کنند که پیشنهاد شده است هرگز نباید این کار را انجام داد و این بدترین کاری است که می توان با یک مرد کرد. یادآوری گذشته و خاطرات و به زبان آوردن روابط قبلی برای مثال زدن برای طرف مقابل به این معناست که رابطه قبلی بهتر بود و هنوز فراموش نشده است. پس یادتان باشد هرگز درباره روابط قبلی خود صحبت نکنید و آن را با رابطه فعلی خود مقایسه نکنید.

8- زنان پول پرست

مردان از زنانی که شریک عاطفی خود را فقط به خاطر پول و ثروتش می خواهند متنفرند. اگر فردی به دنبال چنین مردی باشد شاید بتواند کسی را پیدا کند که هزینه های زندگیش را بپردازد اما مطمئنا نمی تواند از چنین فردی عشق و علاقه بگیرد. زنان پول پرست از نظر مردان کسانی هستند که برای فقط برای مسائل مالی به دنبال رابطه می گردند و از نظر مردان، یکی از بدترین خصوصیات زنان، پول پرستی و بنا کردن رابطه بر پایه مسائل مادی است. مطمئن باشید چنین روابطی دوام نخواهد داشت و خیلی زود طرف مقابل را دلسرد می کند.

9- زنان کنترل گر

این که زنی بخواهد شریک عاطفیش را مجبور کند تا هر کاری که او می خواهد را انجام دهد، توهین به شخصیت طرف مقابل است. در روابط سالم افراد باید آزادی، استقلال و تصمیمات شخصی خود را داشته باشند. مهم نیست که یک فرد چقدر نیاز دارد طرف مقابلش را کنترل کند، تحت هر شرایطی باید اجازه داد مردی که در رابطه است آن کسی باشد که خودش می خواهد باشد، نه این که او را مجبور کرد تا کاری انجام دهد، حرفی بزند و… . کنترل گر بودن باعث می شود که آدم ها از شریک عاطفی و رابطه ای که در آن هستند فراری باشند.

کنترل گر بودن باعث می شود که آدم ها از شریک عاطفی و رابطه ای که در آن هستند فراری باشند.

10- زنانی که برای مردان احترام قائل نیستند.

یکی از مهم ترین چیزهایی که هر مردی آرزویش را دارد احترام است. شاید تعجب کنید اما حتی یک پسر ۱۰ ساله هم از همکلاسی ها و خواهر و برادر کوچکتر یا بزرگتر خود توقع احترام دارد. بی احترامی به مردان باعث می شود احساس ناکافی بودن کنند. این بی احترامی می تواند به روش های مختلفی اتفاق بیفتد مانند:

  • قطع کردن صحبت های او در حین مکالمه
  • نادیده گرفتن نظرات او در مواقع تصمیم گیری
  • تحقیر کردن مردان در ملاعام
  • بازی با احساسات مردان

هیچ مردی از زنی که برای او احترام قائل نباشد خوشش نمی آید و این رفتار برای مردان تداعی گر این افکار است که نه تنها برای طرف مقابلش ارزشی ندارد، بلکه در رابطه هم جایی ندارد.

11- زنان دروغگو

همه ما ممکن است گاهی دروغ بگوییم اما مردها با زنانی که دائم دروغ های ریز و درشت می گویند در رابطه نمی مانند. از آن جایی که صداقت اصلی ترین رکن برای داشتن یک رابطه شاد و سالم است، احساس شک و تردید نیز می تواند عامل مخربی برای روابط باشد. عدم صداقت در یک رابطه منجر به فقدان صمیمیت عاطفی و احساس انزوا می شود و تاثیرات منفی بر سلامت روحی و جسمی می گذارد.

اگر فکر می کنید که به دلیل عدم صداقت، رابطه تان دچار آسیب شده است، قبل از این که دیر شود می ‌توانید با شناسایی علت و تلاش برای حل مشکل، رابطه را ترمیم کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *