با کدام مردها ازدواج نکنیم؟

ازدواج یکی از بزرگ ترین قدم های زندگی هر فرد است. هر فردی لیاقت داشتن یک ازدواج موفق و زندگی سالم را دارد و ازدواجی موفق است که طرفین عاشق یکدیگر باشند و این عشق هر روز بیشتر شود. بنابراین این که با یک مرد خوب ارتباط داشته باشید خیلی مهم است، کسی که شما را از صمیم قلب دوست داشته باشد، کنارتان باشد و به شما اهمیت بدهد.

اما حقیقت این است مردانی هستند که هرگز نباید با آن ها ازدواج کرد و مهم نیست که چقدر دوستش دارید و یا چقدر خوش تیپ و پولدار است. در ادامه به بررسی انواع مردهایی می پردازیم که نباید با آن ها ازدواج کرد و به این سوال پاسخ می دهیم که با کدام مردها ازدواج نکنیم؟

ازدواج موفق

تصور کنید در کنار مردی هستید که شما را دوست ندارد، به شما احترام نمی ‌گذارد و برای زندگی مشترک تان تلاشی نمی ‌کند؛ چگونه می توانید عاشق کسی شوید که برای شما ارزش قائل نیست و به شما اهمیت نمی دهد؟ نادیده نگرفتن عادات و خصوصیات اخلاقی بد در دوران آشنایی اهمیت زیادی دارد، به یاد داشته باشید که عشق نباید افراد را در دوران آشنایی کور کند، علائم رفتاری و شخصیتی افراد را جدی بگیرید و از کنار آن ها ساده نگذرید چرا که همین علائم با گذشت زمان و پس از ازدواج ممکن است تبدیل به رفتارهای مخربی شود.

ازدواج مسئله یک عمر زندگی با شریک زندگی است، هر روز با عادات همسرتان، چه خوب و چه بد مواجه می شوید؛ بنابراین با مردی وارد رابطه شوید که به پختگی رسیده است و سعی کنید در این باره عاقلانه تصمیم بگیرید. پس قبل از این که تصمیم به ازدواج با شخص مورد نظر خود را بگیرید، کمی استراحت کنید و فکرتان را آزاد کنید، حتی اگر مدت زیادی از آشنایی تان می گذرد.

باید قبل از ازدواج خوب فکر کرد چرا که هر روز با عادات خوب و بد همسر مواجه هستیم.

با کدام مردها ازدواج نکنیم؟

در ادامه مطلب به انواع رفتارهایی در مردان می پردازیم که باید از آن ها دوری کرد. اگر بیشتر این موارد جزو ویژگی شخصیتی او باشد بهتر است مجرد بمانید و پرونده ازدواج با چنین شخصی را برای همیشه ببندید، زیرا با خواندن این موارد، متوجه خواهید شد که تنها کاری که باید انجام دهید این است که فکر ازدواج با چنین افرادی را از سرتان بیرون کنید.

همچنین بخوانید: چرا همسرم بهم توجه نمیکنه ؟

1- بد دهن بودن

هرگز با مردی که کنترلی روی عصبانیت خود ندارد ازدواج نکنید. عصبانیت یک هیجان طبیعی است و نمی توان از کسی انتظار عصبانی نشدن را داشت؛ بنابراین اگر همسرتان هر چند وقت یک بار عصبانی می شود اشکالی ندارد، اما اگر متوجه شدید که به خاطر احمقانه ترین چیزها عصبانی می شود و به شکل توهین آمیزی با شما رفتار می کند، از آن رابطه خارج شوید چون در نهایت شما نیز از نظر عاطفی تخلیه خواهید شد و احساساتی بین شما باقی نخواهد ماند.

اگر در حال حاضر با شخصی در رابطه هستید که شما را مورد آزار و اذیت کلامی قرار می دهد، به احتمال زیاد در آینده درگیری فیزیکی هم اضافه خواهد شد. پس هرگز به فکر ازدواج با مردی نباشید که مشکل اعصاب دارد.

2- اعتیاد داشتن

اعتیاد به الکل، مواد مخدر یا پورنوگرافی منجر به تخریب رابطه می شود. شاید فکر کنید که رابطه با شما او را در مسیر درستی قرار می دهد اما فریب این موضوع را نخورید که او بخاطر شما همه چیز را کنار می گذارد. وظیفه شما این نیست که او را تغییر دهید و شبیه به خواسته های خودتان کنید چون در نهایت تا زمانی که فردی به میل خود تصمیم به ترک هر یک از این موارد را نگیرد، کاری از دست کسی بر نمی آید.

3- کنترل گر بودن

این نوع از مردان با هر کاری که انجام می دهید مشکل دارند؛ چه لباسی می پوشید، با چه کسی صحبت می کنید، چقدر با مردان دیگر صحبت می کنید، چرا مطلب خاصی را در شبکه های اجتماعی پست می کنید و… اگر شریک عاطفی شما دیوانه‌ وار در مورد هر کار کوچکی که انجام می ‌دهید وسواس به خرج می دهد و با آن مشکل دارد، به این فکر کنید که باید تا آخر عمر با این موضوع کنار بیایید و این مسئله را تحمل کنید!

شاید این موضوع را با مراقبت و دوست داشتن اشتباه بگیرید، اما این ها با هم فرق می کنند و هر چقدر هم که تلاش کنید، هرگز نمی توانید اعتماد چنین مردی را جلب کنید.

نباید با مرد کنترل گر ازدواج کرد.

4- هوس باز بودن

مردی که هوس ‌باز باشد تنها برای مدت مشخصی شما را دوست دارد و برایش جذاب هستید. اگر سعی کنید در مورد موضوعی با او جدی صحبت کنید، بحث را عوض می کند و این طور رفتار می کند که از لحظه حال لذت ببریم. این مردان وقتی از شما خسته شود خیلی زود و قبل از این که خودتان متوجه شوید به دنبال دختر دیگری خواهد رفت. چرا باید با کسی باشید که اینقدر غیرقابل اعتماد است؟ بنابراین با این تیپ شخصیتی هم هرگز نباید ازدواج کنید.

5- بچه ننه بودن

دوست داشتن مادر یک چیز است و اجازه دادن به مادر برای دخالت حتی در کوچک ترین تصمیمات زندگی چیز دیگری است. هرگز با مردی که به مادر خود وابستگی شدید دارد ازدواج نکنید چرا که مادر او تاثیر زیادی در انتخاب های شغلی، زندگی شخصی و همچنین روابط عاطفی او خواهد داشت.

شاید مرد خوب و دلسوزی باشد، اما به عنوان یک زوج برای تصمیم گیری های زندگی به مشکل می خورید زیرا او برای هر موضوعی به نظر مادرش نیاز دارد و این مسئله به مرور زمان آزار دهنده می شود.

6- دروغگو بودن

همه ما گاهی دروغ می گوییم اما اگر این مسئله از حد بگذرد، دردسرساز خواهد شد. در واقع هر دروغی برای پنهان کردن، فریب دادن و یا دستکاری حقیقت است. در یک رابطه سالم و عاشقانه جایی برای پنهان کاری و دروغ گفتن وجود ندارد. مسئله دروغ یک مسئله جدی است و به رابطه آسیب می زند زیرا همیشه باید به این فکر کنید که او چه چیزی را از شما پنهان کرده است، هیچوقت نمی توانید به او اعتماد کنید و همیشه استرس خواهید داشت.

همجنین بخوانید: چرا همسرم بهم دروغ میگه؟

7- نابالغ بودن

هیچ چیز نمی تواند ناامید کننده تر از رابطه با مردی نابالغ و بلاتکلیف باشد. ناپختگی نشانه بارز بی ثباتی عاطفی است. این مسئله به سن افراد ربطی ندارد و به وضعیت ذهنی شخص بستگی دارد. چنین فردی هرگز اشتباهات خود را نمی پذیرد و در عوض سعی می کند تقصیرات را گردن بقیه اندازد؛ پس هرگز با مردی که نابالغ است، مسئولیت اشتباهات خود را گردن نمی گیرد و نمی تواند به تنهایی تصمیم بگیرد ازدواج نکنید.

نباید با مرد نابالغ ازدواج کرد.

8- نداشتن هدف

ازدواج یک قرارداد مادام العمر است و مطمئنا با کسی که در زندگی هدفی ندارد، نمی داند از زندگی چه می خواهد و هیچ برنامه و انگیزه ای برای زندگی خود ندارد به جایی نمی رسید. اگر او در زندگی خود هدف مشخصی نداشته باشد که در راستای آن حرکت و پیشرفت کند، پس با شما هم جایی نمی رود. توصیه ما به شما این است که از این نوع مردها دوری کنید و کسی را پیدا کنید که زندگی هدفمندی داشته باشد.

9- دعواگر بودن

مشاجره و دعوا کردن به تنهایی بد نیست، گاهی حتی به حفظ سلامت رابطه نیز کمک می کند؛ اما اگر این دعوا و مشاجره هیچ وقت تمام نشود و ادامه دار باشد، مشکل ساز می شود. این که طرفین نظرات شخصی خود را به شریک زندگی شان بگویند بد نیست، حتی اگر باهم هم نظر نباشند، و اشکالی ندارد که با دو دیدگاه متفاوت بحث کرد؛ اما اگر او هیچ وقت با هیچ تصمیمی موافق نباشد و اجازه اظهارنظر به شما ندهد، فرد مناسبی برای شما نیست.

در یک رابطه سالم هر دو طرف باید به تفاوت های یکدیگر احترام بگذارند. اگر شریک عاطفی شما همیشه ساز مخالف می زند و دعواها را تمام نمی کند، باید از او دوری کرد.

10- کوته فکر بودن

این که تمام عمر با مردی زندگی کنید که ذهن بازی ندارد، مثل یک کابوس وحشتناک است. قطعا نمی ‌خواهید تا آخر عمر با کسی باشید که فقط به دلیل ترس از اشتباه کردن و یا اعتماد نداشتنش به شما نتوانید هیچ کاری انجام دهید، این نوع منفی بافی زندگی شما را خراب می کند و از ازدواج با او پشیمان می شوید. بهتر است قبل از این که چنین مردی زندگی شما را جهنم کند و از انتخاب خود پشیمان شوید، او را کنار بگذارید.

11- وابسته بودن

اگر کسی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته به شما وابسته باشد، در واقع انگار با یک بچه وارد رابطه شده اید. وقتی مردان بیش از حد معمول وابسته باشند، یا احساس ناامنی دارند یا به طرف مقابل اعتماد ندارند؛ بنابراین با یک شریک وابسته وارد رابطه نشوید. وابستگی بیش از حد طبیعی نیست، در یک رابطه عاطفی سالم هر از طرفین باید مستقل باشند و بتوانند مدتی دوری از یکدیگر را به خاطر زندگی پرمشغله بزرگسالی تحمل کنند.

وابسته بودن یکی از ویژگی های شخصیتی دردسرساز است.

12- بهانه تراشی کردن

مردی که بهانه تراشی می کند، در واقع می خواهد بگوید: “ببخشید اما کارهای مهم تری برای انجام دادن داشتم و شما آنقدر که فکر می کنید برایم مهم نیستید.” اگر شریک شما مدام دلیل و بهانه های مختلف می آورد و همه آن ها بی منطق و نادرست است، در واقع فقط سعی دارد که به شما دروغ بگوید و یا تنبلی می ‌کند که شما را در جریان اتفاقات زندگی خود بگذارد. اگر چنین رفتاری را در پسری که قرار است با او ازدواج کنید دیدید، باید محتاط تر عمل کنید و بیشتر به ادامه رابطه فکر کنید.

13- بد قول بودن

یک اشتباه کوچک و یا فراموشی های جزئی قابل توجیه است؛ حتی اشتباهات بزرگ و عهدشکنی ها اگر یک بار در ماه هم اتفاق بیفتد را می توان بخشید، اما اگر تعداد دفعات عهدشکنی به وضوح زیاد شود، دیگر قابل تحمل نخواهد بود. اگر مردی که با او در ارتباط هستید هنگام وعده‌ دادن حرفی می زند و چند روز بعد به راحتی آن را زیر پا می‌ گذارد، در واقع باید گفت که او شما را احمق فرض می‌ کند. چنین رابطه ای ارزش ادامه دادن ندارد و باید بیشتر درباره آن فکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *