زنان خطرناک برای ازدواج کدامند؟

ازدواج یکی از بزرگ ترین تصمیمات زندگی هر فرد است و واضح است که باید عاقلانه تصمیم گرفت و در انتخاب خود دقت کافی داشت. اگر روابط عاطفی عاقلانه نباشد، مشکل ساز خواهد شد؛ پس این که قبل از ازدواج و شروع زندگی مطمئن شوید با فرد مناسبی ازدواج می کنید، اهمیت ویژه ای دارد. ابتدا لازم است بدانید که زن مورد نظر شما باید چه ویژگی هایی داشته باشد و از کدام نوع شخصیت فاصله بگیرید. در این مقاله ما به بررسی ویژگی زنان خطرناک برای ازدواج می پردازیم.

زنان خطرناک برای ازدواج

مسلما هیچ دو زنی شبیه هم نیستند، زنان می ‌توانند شریک زندگی خوبی باشند و یا نباشند؛ در واقع هر زنی که ملاقات می کنید شریک عاطفی مناسبی نیست و با برخی از آن ها هرگز نباید ازدواج کنید. برخی از زنان ویژگی هایی دارند که زندگی زناشویی را به یک کابوس تبدیل می کنند؛ این نوع از زنان عبارتند از:

1- زنان بداخلاق

برخی از خانوم ها با احمقانه ‌ترین چیزها هم عصبانی می ‌شوند، تحمل شوخی ندارند و مدام با نیش و کنایه حرف می زنند. مردان باید از این گونه زنان دوری کنند. شاید برای رفتار خود دلیلی داشته باشد؛ مثلا گذشته بد و یا هر چیز دیگری؛ اما کنار آمدن با زن بداخلاق کار دشواری است و اساس رابطه را دچار مشکل می کند.

2- زنان مادی گرا

دوست داشتن مادیات اصلا چیز بدی نیست اما اگر دختری تنها به این دلیل وارد رابطه با شما شده است بهتر است بیشتر در مورد این رابطه فکر کنید. اگر او دائم به فکر هدایای گران قیمت، خرید و یا رفتن به رستوران های شیک باشد و زمانی که از نظر عاطفی به او نیاز دارید در دسترس نباشد، پس به ازدواج با چنین شخصی نباید فکر کنید.

3- زنان شکاک

زن شکاک زندگی را برای شما جهنم می کند. آن ها چیزهای کوچک را بزرگ و پیچیده جلوه می دهند؛ دائم با شما تماس می گیرند و پیام می دهند و لحظه ای آرامش نخواهید داشت. بی شک از چنین رابطه ای نمی توان انتظار اعتماد و آرامش داشت. بنابراین توصیه می شود با زن شکاک ازدواج نکنید.

زنان شکاک چیزهای کوچک را بزرگ و پیچیده جلوه می دهند.

4- زنان گستاخ

وقتی برای قرار ملاقات بیرون می روید، به رفتار او با کارکنان و سایر افراد به خصوص زیردستانش توجه کنید. اگر او به آن ها بی احترامی می کند، در آینده به شما نیز بی احترامی خواهد کرد. قطعا هر کسی دوست دارد با زنی ازدواج کند که به خودش، خانواده و دوستانش احترام بگذارد. بنابراین قبل از انتخاب خود، مطمئن شوید که او به افراد یا چیزهایی که دوست دارید بی احترامی نمی کند.

5- زنان ولخرج

بعضی از زنان درآمد مستقلی دارند و به پول شما احتیاجی ندارند اما همیشه استثناهایی هم وجود دارد. زنان ولخرج قدرت پس انداز و مدیریت مالی هزینه ها را ندارند و نمی توامند از نظر مالی ثبات داشته باشند. اگر با این نوع از زنان وارد رابطه شوید نه تنها پول خود را خرج می کند، بلکه از پول شما نیز نمی گذرد. در نتیجه اگر با زن ولخرجی ازدواج کنید نه تنها تمام بدهی های او را به عهده می گیرید، بلکه در مورد مسائل مالی نیز دائم با یکدیگر دعوا خواهید داشت و قاعدتا هیچ کس چنین زندگی پر تنشی را نمی خواهد.

6- زنان منفی گرا

این جور افراد همیشه فقط نیمه خالی لیوان را می بینند و نسبت به همه چیز بدبین هستند. زنان منفی گرا هیچ وقت در مورد دیگران حرف های خوبی نمی زنند و به سختی با دیگران کنار می آیند زیرا از نظر او آدم های دیگر مشکل دارند؛ همیشه تقصیر را گردن دیگری می اندازند و هیچ وقت مسئولیت اعمال خود را بر عهده نمی گیرند. این زنان در زندگی مشترک نیز همین رفتار را با شما خواهند داشت و از هر کار یا حرف شما ایراد می گیرند. در نهایت این نوع منفی بافی رابطه شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

زنان منفی گرا نسبت به همه چیز بدبین هستند.

7- زنان دروغگو

دروغ یکی از مخرب ترین عوامل در رابطه است. شاید دروغ گفتن در حد کم مشکل ساز نباشد اما ما درباره زنانی صحبت می کنیم که به راحتی و به کرات دروغ می گویند. افرادی که به هر بهانه و در هر موقعیتی برای نجات خود دروغ می گویند، آدم های قابل اطمینانی نیستند.

پس بهتر است خودتان را گول نزنید؛ زنی که به راحتی به دیگران دروغ می گوید، در آینده به شما هم دروغ خواهد گفت. یادتان باشد چیزی که با دروغ های کوچک شروع می شود می تواند به دروغ هایی تبدیل شود که رابطه را خراب می کند. شما هرگز نمی توانید به طور کامل به این زنان اعتماد کنید و زمانی که اعتماد نباشد، رابطه سالمی هم اتفاق نخواهد افتاد.

هم چنین بخوانید: چرا همسرم دروغ میگه؟

8- زنان وابسته

زنان وابسته نیز از جمله زنان خطرناک برای ازدواج هستند. این نوع شخصیت همیشه دوست دارد کنار شما باشد؛ سفر، تفریح، دورهمی، سرگرمی، علایق و تمامی فعالیت های روزمره برای او فقط و فقط در کنار شما خلاصه می شود. شاید فکر کنید انقدر عاشق شماست که طاقت دوری از شما را ندارد اما اگر با زنی در رابطه هستید که زندگی او فقط بر اساس زندگی شما می چرخد، لازم است بیشتر درباره رابطه تان فکر کنید. بودن با کسی که خودش هیچ سرگرمی یا فعالیتی ندارد یک زنگ خطر است.

در واقع رابطه با کسی که می خواهد ۲۴ ساعته در کنار شما باشد رابطه ای طاقت فرسا و ناسالم است. چنین افرادی برای خوشحال کردن خودشان هم به شما تکیه می کنند و این مسئله مهمی است که حتما باید به آن پرداخته شود. پس تا زمانی که نمی توانید او را تشویق کنید تا مستقل تر شود و یا خودش کارهایش را انجام دهد، هرگز به او پیشنهاد ازدواج ندهید!

رابطه با کسی که می خواهد ۲۴ ساعته در کنار شما باشد رابطه ای طاقت فرسا و ناسالم است.

9- زنان تنبل

تنبل بودن و تحرک نداشتن در رابطه یکی از عوامل مهم به حساب می آید. برای داشتن یک زندگی موفق هر دو شریک عاطفی باید تلاش مستمر و هدف مشخصی داشته باشند؛ البته این به این معنی نیست که هر دو نفر باید بیرون از خانه کار کنند، بلکه به این معناست که برای انجام کارها انگیزه داشته باشند و بتوانند برنامه های خود را مدیریت کنند. تنبل بودن چه در کار، چه در خانه و چه در رابطه، سلامت رابطه را به خطر می اندازد و مشکل ساز است.

اگر فردی در مرحله آشنایی تنبل باشد، احتمالا بعد از ازدواج هم تنبل خواهد بود. پس اگر نشانه هایی از تنبلی در طرف مقابلتان دیدید، حتما لازم است که با یکدیگر در این مورد صحبت کنید و بیشتر به آینده رابطه فکر کنید.

10- زنان بی ثبات

ثبات عاطفی اغلب نادیده گرفته می شود در حالی که یکی از ویژگی اصلی و کلیدی یک شریک عاطفی خوب مخصوصا برای آینده است. داشتن ثبات عاطفی اهمیت زیادی دارد؛ وقتی فردی از نظر عاطفی پایدار است رفتار قابل پیش بینی دارد و با احتمال زیاد می دانیم که در هر موقعیتی چه واکنشی نشان خواهد داد. درحالی که اگر فردی از نظر عاطفی پایدار نباشد یعنی سلامت عاطفی ندارد و ما نمی توانیم حدس بزنیم که او قرار است چه واکنشی داشته باشد.

این افراد ممکن است یک بار به یک موقعیت بخندند و بار دیگر از همان موقعیت ناراحت شوند. ممکن است یک روز حرفی را درست برداشت کنند اما روز بعد از همان کلمات برداشت متفاوتی کنند و دلخور شوند. واقعیت این است که واکنش های غیرقابل پیش بینی شما را آزار خواهد داد؛ پس زمانی که با زنی وارد رابطه می شوید مطمئن شوید که ثبات عاطفی داشته باشد.

11- زنانی که اعتیاد دارند

یک زن هر چقدر هم که عالی باشد اگر به مواد مخدر، الکل، قمار و یا هر رفتار مخرب دیگری اعتیاد داشته باشد احتمالا نتوانید با او رابطه سالمی را تجربه کنید. مشکل اعتیاد این است که فرد معتاد بیشتر از همسرش عاشق مواد و یا هر چیز دیگری است که به آن اعتیاد دارد و آن چیز بیشتر از هر چیز دیگری برایش در اولویت است. اگر کسی را دوست دارید که اعتیاد دارد به او بگویید که اول مشکل اعتیادش را برطرف کند و سپس به فکر رابطه با او باشید. ازدواج با فردی که اعتیاد دارد و یا کسی که به تازگی در مرحله ترک است انتخاب درستی نیست.

همنین بخوانید: عوارض سیگار کشیدن چیست؟

فرد معتاد بیشتر از همسرش عاشق هر چیزی است که به آن اعتیاد دارد.

12- زنان خودخواه

درک متقابل یکی از مهم ترین ویژگی های رابطه است؛ اگر شریک عاطفی شما این خصوصیت را نداشته باشد در آینده دچار مشکل می شوید. یک همسر دلسوز می تواند درک کند که همسرش چه رنجی را تحمل می کند؛ با او احساس همدردی می کند، در موقعیت های دشوار همراه او خواهد بود و کمک می کند تا روزهای سخت برای همسرش قابل تحمل تر شود.

آیا شریک عاطفی شما این ویژگی ها را دارد؟ زنی که با او هستید باید به حفظ آرامش شما کمک کند نه این که مخل آسایش شود. یک شریک عاطفی خوب منافع طرفین را در اولویت قرار می دهد، برای رابطه خود ارزش قائل است و در نهایت به بهبود کیفیت زندگی و رابطه تان کمک می کند. متاسفانه اگر فردی این ویژگی ها را نداشته باشد روزهای سختی خواهید داشت و رابطه ناموفقی را تجربه خواهید کرد.

13- زنان حسود

داشتن شریک عاطفی حسود به شدت چالش برانگیز است. چنین شخصیتی دائم شما را کنترل می کند و بسته به خلق و خویی که دارد هر ثانیه رفتارش تغییر می کند. رابطه با دختر حسود و بیش از حد محافظه کار به این معناست که قرار است فهرستی طولانی از کارهایی را داشته باشید که می توانید و نمی توانید انجام دهید. چنین رابطه ای فضای بسیار مسمومی خواهد داشت.

زنان غریزه ای ذاتی برای محافظت و پرورش دارند؛ بعضی از خانوم ها مرزی بین محافظت و کنترل گری افراطی ندارند و این رفتار محافظه ‌کارانه و حسادت ‌آمیز بستری برای ایجاد ناامنی در رابطه می شود. مدارا کردن با شریک عاطفی حسود در دراز مدت بسیار مشکل خواهد بود چرا که نق زدن و سوظن های دائمی به رابطه و سلامت روان شما آسیب وارد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *