چرا شوهرم بهم دروغ میگه؟

چرا احساس می کنید که شوهرتان به شما دروغ می گوید؟ همه چیز از «دروغ سفید» شروع می شود. اما پیش از بررسی این موضوع بهتر است بدانید که در حال حاضر و به لطف وجود بسیاری از ابزارهای آنلاین می توانید به سرعت اطلاعات مفیدی را درباره شریک زندگی تان کشف کنید.

تنها با یک جستجو ساده می توانید بفهمید که همسرتان در چه شبکه های اجتماعی فعالیت دارد و با چه کسانی ارتباط برقرار کرده است. به عبارت دیگر در صورتی که متوجه دروغ گویی شوهرتان شده باشید، می توانید با بررسی رفتارهای او مطمئن شوید که خیانتی در کار است یا نه!

درک اینکه چرا شریک زندگی تان به شما دروغ می گوید کار آسانی نیست. دو احتمال وجود دارد. اول؛ شما می دانید که همسرتان دروغ گو است و دوم؛ مطمئن نیستید که همسرتان به شما دروغ می گوید! امی مورین می گوید: «دروغ گویی نوعی خیانت به حساب می آید، اما اگر با همسرتان در شرایطی خاص مواجه شدید (شرایطی که دروغ گویی او برملا شده) مهم است که چه رفتاری از خود نشان دهید. واکنش شما احتمال دروغ گویی دوباره همسرتان را تشدید می کند. » در ادامه این مقاله همه چیز درباره دروغ گویی شوهر، دلایل رایج دروغ گویی مردان و راه حل های مواجهه با دروغ گویی در زندگی مشترک را بررسی می کنیم. همراه با بمانید.

همچنین بخوانید: علائم سرد مزاجی در زنان و مردان

چرا شوهرم درباره چیزهای کوچک و بزرگ به من دروغ می گوید؟

دروغ گویی دائمی در یک رابطه قطعا نشان از وجود مشکلی جدی است. اگر همسرتان درباره چیزهای کوچک و بزرگ به شما دروغ می گوید، این احتمال وجود دارد که رابطه شما با مشکلی جدی رو به رو است. در هر صورت اولین واکنش نسبت به دروغ گویی مردان در رابطه، جدایی و طلاق نیست! برعکس، شما باید خط ارتباطی در رابطه تان را حفظ کنید و فردی قابل اعتماد باشید.

اگر جزو افرادی هستید که جملاتی مانند: «همسرم مدام به من دروغ می گوید» یا «شوهرم به من خیانت می کند» را مدام تکرار می کنید، باید نگران رابطه ای باشید که در ورطه نابودی است. پیش از اینکه بخواهیم درباره چرایی دروغ گویی مردان صحبت کنیم، بهتر است با این موضوع کنار بیاییم که شاید دلیل این دروغ گویی محافظت از زندگی یا محافظت از شریک زندگی است.

چرا شوهرم درباره چیزهای کوچک و بزرگ به من دروغ می گوید؟

مردان هم ممکن است گاهی برای محافظت از شریک زندگی شان دروغ بگویند! مثلا زمانی که مردی متوجه جریحه دار شدن احساسات همسر خود می شود، ترجیح می دهد که با مخفی کردن حقیقت از ناراحتی او جلوگیری کند. اما دروغگویی ممکن است ده ها دلیل دیگر نیز داشته باشد. بسیاری از افراد «دروغگویی در روابط زناشویی» را نوعی هنجار تلقی می کنند! چرا که به دروغ گویی عادت کرده اند.

دلایلی که باعث دروغ گویی شوهرتان می شود چیست؟

به طور حتم دلایل زیادی برای دروغ گویی مردان در رابطه زناشویی وجود دارد، دلایل زیادی که باعث برخی از پنهان کاری ها می شود. «دروغ سفید» یا دروغ مصلحتی اولین دلیلی برای پنهان کاری در زندگی مشترک است. بعضی از شوهران دروغگو برای محافظت از زندگی مشترک یا با این توجیه که دروغ های بی ضرر به زندگی آسیب نمی رسانند، این کار را انجام می دهند.

همچنین بخوانید: چرا همسرم بهم توجه نمیکنه ؟

دروغ های کوچک می توانند باعث بروز مشکلات بزرگ در آینده شوند. در حقیقت ضرری که دروغ به زندگی مشترک وارد می کند، در برخی موارد کاملا غیر قابل جبران است. مردان به 4 دلیل در زندگی مشترک دروغ می گویند:

1- برای فرار از مشاجره دروغ می گویند

قبل از پرسیدن این سوال که چرا شوهرم بهم دروغ میگه؟ باید احتمال های زیادی را در نظر بگیرید. اولین احتمال، دروغگویی برای فرار از مشاجره های طولانی است. مردها از مشاجره فراری اند، بنابراین ترجیح می دهند برای داشتن زندگی آرام تر، دروغ بگویند. البته این فقط یک احتمال است! شریک زندگی شما احتمال می دهد که با گفتن حقیقت عصبانی شوید، در نتیجه با مخفی کردن آن از مشاجره یا شروع یک دعوای ناتمام جلوگیری می کند.

2- برای محافظت از زندگی مشترک دروغ می گویند

محافظت از زندگی مشترک، یکی دیگر از دلایلی است که مردها را وادار به دروغگویی می کند. زمانی که شریک زندگی شما شروع به مخفی کاری می کند، در حقیقت ترجیح می دهد تا با نگفتن برخی از حقایق از منحرف شدن مسیر زندگی مشترک جلوگیری کند. به طور مثال ممکن است به شما نگوید که در فلان تاریخ و فلان ساعت بجای رفتن به یک قرار ملاقات کاری، با دوستانش ناهار را در یک رستوران صرف کرده است. هر چند که هرگز نباید هیچکس را به دروغگویی تشویق کرد، اما فراموش نکنید که اعتماد اولین اصلِ بقای زندگی مشترک است.

3- برای قسر در رفتن از حقیقت دروغ می گویند

گاهی نگفتن حقیقت ساده تر از بازگو کردن آن است. مردها معمولا اهل مشاجره و دعوا نیستند، بنابراین در حالت طبیعی علاقه ای ندارند که با شریک زندگی خود دعوا کنند. نگفتن حقیقت همیشه به معنی پنهان کاری نیست. به عنوان مثال اگر همسرتان در کمال صداقت به شما بگوید که شب را با دوستان خود سپری خواهد کرد، اولین چیزی که به ذهن تان خطور می کند، خیانت است! بنابراین او ترجیح می دهد تا بجای گفتن حقیقت، با دروغ گفتن از مشکلی که می تواند هرگز ایجاد نشود، جلوگیری کند.

4- با هدف پایان رابطه مشترک دروغ می گویند

همیشه هم نمی توان نسبت به دروغ و دروغگویی خوش بین بود! گاهی دروغ گویی مردان یک نشانه کاملا واضح برای عدم تمایل به ادامه رابطه مشترک است. برخی از مردهای دروغگو هیچ آینده ای را با شریک زندگی خود تصور نمی کنند، بنابراین دلیلی نمی بینند که انرژی و وقت خود را صرف بازگو کردن حقیقت کنند. پنهان کردن حقیقت گاهی به این معنی است که مردان به جدایی فکر می کنند.

5- باید از شوهر دروغگو جدا شوید یا با آن کنار بیایید؟

در یک رابطه سالم دروغ معنایی ندارد. اما پس از مشخص شدن دلایل دروغگویی یک مرد در رابطه زناشویی تصمیم برای جدایی یا ادامه زندگی توسط زن به دلایل متعددی وابسته است. آیا باید با شوهر دروغگو ادامه داد یا از او جدا شد؟ اگر جزو افرادی باشید که سال های سال در کنار شریک زندگی تان روز را شب کرده اید، تصمیم برای جدا شدن کمی سخت و غیر منطقی به نظر می رسد. اما باید پیش از هر چیز دروغ های شنیده شده را بسنجید.

باید از شوهر دروغگو جدا شوید یا با آن کنار بیایید؟

باید بررسی کنید که شدت و میزان بی ضرر بودن دروغ ها تا چه اندازه است؟ بهترین کار پیش از گرفتن هر تصمیمی، رویارویی با شوهرتان و صحبت با او درباره دلیل دروغگویی هایش است. باید درباره دلایلی که باعث دروغگویی همسرتان شده با او صحبت کنید، این کار می تواند از پنهان کاری های بعدی جلوگیری کند. با صحبت کردن نتیجه گیری برای ادامه دادن زندگی مشترک یا پایان دادن به آن ساده تر می شود. دلایل دروغ گویی بسیار زیاد است اما گاهی دروغ فقط به دلیل ساده بودن نسبت به حقیقت گفته می شود. بنابراین تصمیم برای جدایی بدون بررسی دلایل منتهی به دروغ گویی کار عجولانه ای است.

نشانه های دروغگویی در مردان چیست؟

درک اینکه آیا مردان دروغ می گویند یا نه، چندان هم سخت نیست. مطالعات انجام شده نشان می دهد که تنها 50 درصد افراد می توانند با توجه به زبان بدن طرف مقابل خود، دروغگو بودن یا نبودن او را تشخیص دهند. پس بخاطر داشته باشید که نمی توانید 100 درصد دروغگویی طرف مقابل خود را تشخیص دهید.

ممکن است یک فرد مهارت بسیار زیادی در دروغگویی داشته باشد، به طوری که حتی با توجه به زبان بدن یا رفتارهای او متوجه دروغگویی اش نشوید.

نشانه های دروغگویی در مردان چیست؟

اما نشانه های رایجی وجود دارند که با توجه به آن ها می توانید متوجه شوید که همسرتان به شما دروغ می گوید.

  • طفره رفتن از برقراری تماس چشمی
  • رفتارهای غیر معمول
  • استفاده مکرر از «نه»
  • تعریق بیش از حد
  • قرار دادن یک کتاب یا کیف یا شیء رو به روی صورت
  • فرار از ادامه مکالمه
  • ارائه پاسخ دادن غیر منطقی یا متناقض
  • زبان بدن غیر طبیعی
  • تعریف ماجرا با جزئیات اضافی

دروغگویی شوهر در یک رابطه باعث بروز مشکلات جدی می شود. از جمله این مشکلات می توان به کاهش اعتماد در زندگی زناشویی و همینطور کاهش میزان صمیمیت اشاره کرد. با کاهش اعتماد در زندگی، دروغ گفتن به امری رایج تبدیل می شود و به مرور زمان صداقت نیز از بین می رود. همینطور موضوع در دراز مدت به عدم سازگاری منجر شده و مسیر زندگی مشترک را به جدایی ختم می کند.

بعد از پی بردن به دروغگویی مرد در زندگی مشترک، تصمیم گیری برای نوع برخورد با دروغ ها کاملا به شما بستگی دارد. در واقع می توان گفت که همه انسان ها دست کم در طول روز یک بار یا چند بار دروغ می گویند. دروغ هایی که آن را دروغ سفید می نامند و تصور می کنند که ضرر بازگو کردن این دروغ ها بسیار کمتر از بازگو نکردن آن ها است. اگر شوهرتان به طور فرض ماهی یک بار به شما دروغ می گوید، باید درک کنید که شاید چیزی وجود دارد که بهتر است شما در جریان آن قرار نگیرید. اما در مورد مردی که بارها و بارها در طول روز به شما دروغ می گوید، همه چیز متفاوت است!

جمع بندی

مهم ترین موضوع این است که باید با خود صادق باشید! باید از او بپرسید که دلیل دروغگویی اش چیست؟ باید واکنش خود را در برابر شنیدن دروغ کنترل کنید. فراموش نکنید که ممکن است رفتار شما باعث دروغگویی شوهرتان شده باشد، پس به زندگی مشترک تان کمی عمیق تر نگاه کنید.

به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *