از عادات افراد موفق چه می دانید؟

بی شک امروزه افراد زیرادی هستند که دوست دارند به رمز و رازها وهمچنین عادات افراد موفق پی ببرند تا بتوانند به جایگاه فعلی این افراد دست پیدا کنند.

در ابتدا لازم است این نکته را ذکر نماییم که اولین قدم برای موفق شدن، نزدیک شدن به افراد تاثیر گذار است. زیرا نزدیک شدن به افراد تاثیر گذار و موفق میتواند کمک کند تا اطلاعات خوب و ارزشمندی در اختیار شما قرار بگیرد. از همه مهم تر اینکه شما یاد می گیرید که این افراد چه صفات اخلاقی خوب و یا بدشان باعث شده است تا آنها به این جایگاه فعلیشان برسند که میتواند این نکته، نکته برای بسیار جالبی برای شما عزیزان باشد.

تمامی افراد موفق عادت هایی دارند که این عادت ها به آن ها کمک کرده است تا الان به یک فرد مهم و تاثیر گذار در جامعه و یا حتی در جهان تبدیل شوند.

بررسی عادات افراد موفق

همنشین شدن با افراد موفق و تاثیر گذار از دیگر عادات برای موفق بودن است. برای موفق شدن لازم است روی پیشرفت های کوچک ولی مسمتر تمرکز داشته باشید.

1- یکی از عادات افراد موفق این است که زود از خواب بیدار می شوند

به طور معمول،افراد موفق افرادی سحرخیز هستند. به طور مثال، مدیر عامل تیم کوکو شرکت اپل در مصاحبه ای اظهار کرد که ساعت بیداری او صبح ها ساعت ۴:۳۰ صبح است.

همچنین بخوانید: تاثیر خواب بر سلامتی بدن و مغز

همچنین مدیر عامل سابق جنرال الکتریک( جفری ایملت) بیان کرد که جهت انجام فعالیت های روزانه خود، صبحش را ساعت ۵:۳۰ آغاز می کند. مدیرعامل گذشته فیات و کرایسلر «سرجیو مارکیونه» او هم برای شروع کارهای روزانه خود از ساعت ۳: ۳۰ صبح بیدار بود.

2- افراد موفق از تک تک دقایق خود استفاده می کنند.

استفاده بهینه از هر یک از لحظات زندگی یکی دیگر از عادات افراد موفق است. افراد موفق برای هر یک از ساعت و دقایق از روز خود، برنانه ریزی به خصوصی دارند. از تفاوت های کارِفرینان موفق با سایر مدیرهای معمولی میتوان به ارزش دادن آنها به زمان اشاره نمود. آنها بر این باورند که زمان تنها سرمایه ای است که هدر رفتن آن هیچ گونه جای جبرانی برای شما ندارد.

3- افراد موفق فعالیت ها و وظایف خود را میشناسند

افراد موفق دقیقا میدانند که چه می خواهند و از این رو وظیفه آنها کاملا مشخص است و این موضوع یکی از مهم ترین عادت های افراد موفق است.

آن ها با آگاهی از حوزه فعالیتشان، تمرکز و برنامه ریزی می کنند و بدون وقفه برروی هدف و الویت خود تلاش و کار می کنند‌.
افراد موفق به جای مشغله زیاد، بر مولد بودن تمرکز می کنند.
اگر کتاب هفته کاری ۴ ساعته نوشته تیم فریس را خوانده باشید، در این کتاب می گوید که شلوغ بودن شما تنها ذهنتان را خسته و تنبل می کند.

همچنین بخوانید: ۱۴ ویژگی منحصر به فرد افراد کاریزماتیک

یکی از عادات افراد موفق این است که به حای اینکه به دنبال ایجاد مشغله های زیادی باشند، روی فعالیت های اصلی خود تمرکز می کنند و سعی می کنند فردی مولد باشند.

4- افراد موفق، افرادی آینده نگر هستند

همه ما ممکن است گاهی اوقات در شرایطی قرار بگیریم که این شرایط نشات گرفته از تصمیم‌ها و فعالیت‌های زمان حال و گذشته.
یکی از عادات افراد موفق، پیش بینی اوضاع و موقعیت های آینده است که افراد موفق می کوشند تا با درایت، انتخاب درست را پیش بگیرند و راهکار مناسب را در زمان حال انتخاب کنند تا در آینده به مشکل خاصی بر نخورند.

5- افراد موفق تعادل بین کار، تفریح و زندگی را برقرار می کنند

همان طور که همه ما میدانیم، همیشه در زندگی به خصوص در محل کار، کار تمام نشده در پایان ساعات کاری داریم، همجنین وظایف هیچ وقت تمام نمی شوند و همواره ما انسان ها همیشه کاری انجام نشده پیدا می کنیم.

اما نکته کار همین جاست. افراد موفق این موضوع را می دانند که میان کار و استراحت باید تعادلی وجود داشته باشد. یکی از عادات افراد موفق این است که در زندگیشان، میان کار و استراحتشان اولیت بندی نیز وجود دارد و در این اولویت بندی، زمانی را برای استراحت، خانواده، ورزش و تفریح در نظر می گیرند.

از عادات افراد موفق این است که این افراد میدانند که چگونه ۱۴۴۰ دقیقه از روز خود را میان تمام وجه های مختلف زندگی تقسیم نمایند به گونه ای که در حق هیچ یک از این قسمت ها اجهاف نشود.

6- افراد موفق از تفکر مکتوب بهره میگیرند

یکی از عادات افراد موفق این است که ایده های خود را به صورت مکتوب پیا ده می کنند، این افراد به تفکر مکتوب اعتقاد زیادی دارند.

افراد موفق، هرگاه ایده ای به سراغ ذهنشان میاید آن را در گوشه از دفتر یادداشت خود یا در گوشی موبایل خود مکتوب می کنند تا در آینده به سراغ ایده های خود بروند. این کار آنها باعث می شود تا قدر ایده و جرقه های ذهنی خود را بدانند و در آینده از آنها به نحوه احسنت بهره بگیرند.

7- افراد موفق کم تر به سراغ شبکه های اجتماعی میروند

یکی از عادات افراد موفق، کم تر وقت گذاشتن در شبکه های اجتماعی است. این افراد عادت ندارند تا بیش از حد وقت خود را صرف چک کردن ایمیل ها و یا پیام های شبکه های اجتماعی خود همانند واتس آپ و توییتر کنند.

افراد موفق عادت دارند تا در جلسات مهم و یا هنگامی که مشغول کاری هستند، نوتیفیکیشن شبکه های اجتماعی خود راخاموش کنند تا با هر اعلانی سریع به سراغ موبایل خود نروند و وقتشان به بطالت تلف نشود. استفاده بهینه از تمام وقت یکی از مهم ترین عادات افراد موفق است.

8- افراد موفق از رفتن به جلسه های بی مورد پرهیز می کنند

نرفتن به جلسات غیر ضروری از دیگر عادات افراد موفق است. این افرا به ضرورت ممکن است جلسه ای را بگذراند‌ زیرا که آنها بر این باور هستند که جلسه زمان بر بوده، آدم ها را بی حوصله و موجب خارج شدن از بحث اصلی می کند.

این افراد بر این باور هستند،جلسات کوتاه، مفید باشند و همچنین در این جلسات، به موضوع اصلی پرداخته شود و از صحبت در مورد موضوع های حاشیه ای اجتناب شود.

9- افراد موفق به هر چیزی پاسخ مثبت نمی دهند

یکی از تفاوت های فاحش مدیران موفق با مدیران معمولی، این است که تا زمانی که ایده فوق العاده و خاص نباشد به آن بله نمی گویند. لازم است بدانید که ما در روز ۱۴۴۰ دقیقه زمان داریم، که افزاد موفق زمان خود را برای بله گفتن و شنیدن به هر ایده معمولی هدر نمی دهند.

همچنین بخوانید: چرا من به اهدافم نمی رسم؟

افراد موفق از قانون ۸۰/۲۰ بهره می‌برند. باتوجه به اصل پارتو که یک قاعده سرانگشتی رایج است. حدود ۸۰ درصد از نتایج است که مربوط به فعالیت کارکنان است. که مدیران ۲۰ درصد باقی را با توجه برروی نتیجه گیری ،تخمین میزنند.

10- افراد موفق در واگذاری مسئولیت ها به دیگران از مهارت بالایی برخوردار هستند

به تنهایی پیدا کردن راه حل برای مشکل یکی دیگر از عادات افراد موفق است. افراد موفق برایشان مهم نیست که چه قدر مشکلشان بزرگ است آنها فقط، به دنبال ساده ترین و بهترین راه حل ها برای حل مشکلشان به تنهایی و یا به کمک دیگران هستند.

این افراد شخصیت کنترلگری افراطی نیستند و به راحتی و بدن ترس، کارها را بین زیر مجموعه های خود تقسیم بندی می کنند.
افراد موفق در کارهای گروهی از انعطاف پذیری لازم و بالایی برخوردار هستند.

11- افراد موفق به هیچ عنوان کارهای خود را نصف و نیمه رها نمی کنند

متاسفانه این عادات در بسیاری از افراد وجود دارد که در حال انجام کاری باشند اما پس از مدتی حالا به هر دلیلی آن را نصف و نیمه رها کنند و به سراغ فعالیت دیگری بروند.

اما این عادت در افراد موفق به هیچ عنوان دیده نمی شود زیرا که این افراد از قانون “یکبار لمس کردن” استفاده می کنند. این قانون بدین شکل می باشد که پس از شروع هر کاری، تا تمام شدن آن به سراغ فعالیت دوم نمی روند.

12- افراد موفق به استراحت و تغذیه خود بسیار اهمیت می دهند.

افراد موفق میدانند که نمیتوان به دقیقه دقیقه های زندگی افزود اما میتوان انرژی و توجه را در همین زمان محدود بسیار بالا برد. افراد موفق با آگاهی بر این موضوع، سعی می کنند تا در رژیم غذایی خود، خوراکی ها و غذاهایی را انتخاب کنند که انرژی های آنها را بالا ببرد و انرژی روزانه آنها را تامین کند.
تامین بودن خواب شبانه و روزانه یکی دیگر از عادات اصلی افراد موفق است.

همچنین بخوانید: ۱۸ تا از پرخاصیت ترین میوه های جهان

13- افراد موفق روی پیشرفت های کوچک ولی مستمر متمرکز هستن

شاید شما هم شنیده باشسد که از قدیم گفته اند که با یک دست ده تا هندوانه رو نمیشه برداشت. اما با یک دسته یک هندوانه کوچک و میشه اروم اروم بلند کرد.
به قول هنری فورد؛ کارهای بزرگ را به بخش های کوچک تقسیم کنید تا در این صورت هیچ کاری برای شما سخت نباشد.

14- افراد موفق دوستان موفق دارند

طبق گفته جیم ران، وضعیت شما در واقع میانگین وضعیت پنج دوست صمیمی تان است.افراد موفق این موضوع را بسیار باور دارند و همیشه با افراد موفق همراه هستند. درصورتی که شما بتوانید اطراف خود را با افراد موفق پر کنید، قطعا با مرور زمان شما هم به فردی موفق تبدیل خواهید شد.

افراد موفق الهام بخش دیگران برای موفقت هستند مدیر عامل سابق شرکت اپل استیو جابز، راهکارهای جهت کمک به دیگران جهت پرورش خلاقیت ارایه داد.

به این مقاله امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا