چرا همسرم بهم توجه نمیکنه ؟

در برخی موارد بی توجهی از سمت همسر باعث شده است تا فرد در زندگی احساس حقارت کند. بی توجهی و بی اهمیتی از سمت همسر میتواند از جنبه های مختلفی مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

به طور مثال؛ در برخی موارد ممکن است اعمال خود شخص، سبب شود تا زن مورد بی توجهی همسرش قرار بگیرد.این موضوع میتواند به طور بلعکس، یعنی برای مردها هم صدق کند. ولی در مواردی دیگر، گاهی مشکلات خود شخص سبب بروز این بی توجهی ها می شود‌.

بااین حال، شما با انجام روش هایی این امکان را دارید تا توجه از دست رفته همسرتان را دوباره بازگردانید.

همچنین بخوانید: چطوری با مردان صحبت کنیم که جذبمان شوند؟

11 دلیل برای بی توجهی همسرتان نسبت به شما

1- مراقب غرهایی که میزنید باشید

متاسفانه این سوال میتواند موضوع بسیار ناراحت کننده و نا امید کننده ای در زندگی زناشویی باشد اما شما بایستی تلاش کنید که دوباره، شعله های عشق را در طرف مقابل خود روشن کنید.

با صراحت به او بگویید که کمی ببشتر از قبل به توجه نیاز دارید. اما به این نکته توجه کنید که اگر در طول زندگی مشترک خود، دائم این خواسته را از او داشته باشید، تنها طرف مقابل را نسب به خود بی میل تر می کنید. پس به جا و در زمان مناسب این خواسته را بیان کنید.

مراقب غرهایی که میزنید باشید

چرا همسرم بهم توجه نمی کنه؟ عده ای از افراد که از این موضوع رنج میبرند، غر زدن را انتخاب و سلاح خود قرار می دهند اما باید به این افراد بگوییم که با غر زدن نه تنها توجه همسر خود را جلب نمی کنید بلکه موجب رنجش و دور شدن از یکدیگر می شوید.

با مرور زمان این غر زدن های شما باعث می شود تا همسرتان نوعی دیوار دفاعی بین شما و خودش ایجاد کند که به هیچ عنوان خواسته و حرف های شما را نشوند.

2- به همسرتان نشان دهید که هنوز هم برایتان جذابیت دارد

شاید همسر شما بر این باور است که احساس رضایتی نسبت به خود و زندگی اش ندارد.

شاید پس از گذشت سال ها از زندگی مشترکتان بر این باور است که دیگر شما همانند روزهای اول به او دلگرم نیستید یا شاید هم به دلیل مسئولیت و فشار های اقتصادی زندگی، فرصت فکر کردن به ندای درونی اش که کمی هم به فکر معاشقه با همسرت باش را ندارد.

پس در این صورت سعی کنید شما آن ندای درونی باشید. در این جا شما باید به همسرتان کمک کنید تا نسبت به خودش احساس رضایتمندی داشته باشد.

اگر در این اواخر، نسبت به شما و زندگی بی توجه بوده، شاید مبنا بر این است که نسبت به زندگی اش احساس دلگرمی ندارد و شما باید به او بگویید که چه قدر وجودش برای شما و زندگی مشترکتان حائز اهمیت است.

برای این کار میتوانید از تحسین زیبایی ظاهرش شروع کنید. دایم به او بگویید که واقعا برام جذاب و خوش پوش هستی.

همه انسان ها به خصوص مردان نیاز دارند تا مورد تحسین همسرشان قرار بگیرند، پس همین اقدام به ظاهر ساده میتواند توجه و محبت از دست رفته همسرتان را دوباره به شما بازگرداند.

3- گاهی مسائل کوچکی را به عنوان راز با او مطرح کنید

روزهای اول و ملاقات های اول را به یاد بیاورید. در طی تمامی لحظاتی که در کنار هم بودید، همه چیز به عنوان تجربه اول و تجربه ای جدید انگیزش بخش و هیجان انگیز بود.

اما باگذشت زمان و با انس گرفتن به یکدیگر، به نوعی رفتارهای فردیتان برای یکدیگر قابل پیش بینی شده است و دیگر آن انگیزه و تجربه روزهای اول زندگی، چندان احساس نمی شود.

گاهی مسائل کوچکی را به عنوان راز با او مطرح کنید

اما چه قدر خوب می شود که در میان این روزمرگی ها که همه چیز طبق روال خود پیش میرود و نیازی به پیش بینی کردن موضوعی نیست، گاهی موضوعاتی را در این بین پیدا کنید که میتواند به عنوان یک موضوع جدید یا به عنوان یک راز با همسرتان در میان بگذارید.

تعداد زیادی از زوج ها بر این باورند که همه چیز را در ارتباط با یکدیگر می دانند، اما چه خوب است که در این میان، حرفی تازه برای گفتن داشته باشید و همچنین به بحث های چالش انگیز در ارتباط با موضوعات جدید بپردازید.

4- پیش همسرتان خوش پوش باشید

همیشه عده ای از افراد هستند که همیشه با لباس هایی کهنه و گشاد کنار همسر خود ظاهر می شوند و بعد از خود گلایه دارند که چرا همسرم بهم توجه نمی کنه؟

این مهم نیست که چه قدر شما با همسرتان احساس صمیمیت و راحتی می کنید، تحریک احساسات و جسم همسر شما تا حد زیادی منوط به خوش ظاهر بودن شما است.

سعی کنید هر از گاهی لباس های جذاب و تحریک کننده ای برای همسر خود بپوشید.

کمی آرایش کنید، عطر بزنید و به زیبایی و آراستگی خود حسابی برسید زیرا که با این کار شما به همسرتان نشان می دهید که چه قدر به زندگی متاهلی و روابط زناشویی هیجان انگیزتان تمایل دارید.

5- در برقراری تماس پیش قدم باشید

دلتنگ همسرتان هستید؟ خب سریعا با او تماس بگیرید. دوست دارید لحظات یشتری را در کنار همسر خود سپری کنید؟ برنامه ریزی کنید و تعطیلات خوشی را در کنار یکدیگر سپری کنید.

چراهمسرم بهم توجه نمی کنه؟ زیرا که در هنگام برنامه ریزی،هیچ‌هماهنگی با یکدیگر ندارید و هر یک قصد دارید برای پیش قدم‌شدن، طرف مقابل ذهن خوانی کند و پیشقدم شود.

در برقراری تماس پیش قدم باشید

به طور مثال؛ همسر شما از دوست داشتن شما خبر ندارد و این وظیفه شما است که عشق خود را ابراز کنید.

وقتی همسر شما برنامه ای برای تعطیلات در نظر نگرفته است، خب چه اشکالی دارد که شما پیشنهاد این کار را بدهید.

پس در نتیجه منتظر ماندن طرف مقابل اصلا کار درستی نیست و به روابط شما آسیب جدی وارد می کند.

در بعضی مواقع سعی کنید روابط زناشویی را شما رهبری کنید و منتظر طرف مقابل برای شروع نباشید.

6- گاهی با دوستانتان در ارتباط باشید

‌ازدواجی موفق است که با شکل گیری آن، بقیه روابط فردی زوجین از بین نرفته باشد. توصیه می کنیم، گاهی اوقات علاوه بر اینکه دائما در کنار همسر خود باشیید، زمانی را برای روابط فردی و اجتماعی خود اختصاص دهید .

اما به این نکته توجه داشته باشید که نباید در این موضوع افراط کنید زیرا که ممکن است سبب آسیب رساندن به رابطه میان شما و همسرتان شود.

رابطه ای سالم و موفق است که طرفین وابستگی بیش از حدی به یکدیگر نداشته باشند و باعث صدمه رساندن به روابط فردی یکدیگر نشوند.

گاهی اوقات از همسر خود بخواهید تا اوقات فراقت خود را در کنار دوستان خود سپری کند، زیرا این کار علاوه بر بالا بردن عزت نفس شما حس خوبی را به همسرتان القا می کند.

همچنین بخوانید: ۱۷ نکته طلایی برای تقویت عزت نفس

7- اجازه دهید گاهی اوقات همسرتان تنها باشد

گاهی مردان دوست دارند که به غار تنهایی خود فرو ببرند و شما باید این اجازه را به همسر خود بدهید.

این احساس گاهی در زنان هم صدق می کند. این احساس میتواند به دلیل خسته شدن از حس تعهد به زندگی متاهلیشان نشات بگیرد.

اجازه دهید گاهی اوقات همسرتان تنها باشد

پس شاید گاهی اوقات پاسخ به این سوال که چرا همسرم بهم توجه نمی کنه ؟ به همین دلیل باشد.

در این مواقع نباید شروع به ابراز عشق بیشتری کنید، بلکه باید اجازه بدهید کمی همسرتان تنها باشد و به او فرصتی بدهید تا بتواند یک نفس تازه ای بکشد.

8- برای او ارزش قائل شوید

زمانی که شما ازدواج می کنید یعنی با یکدیگر پیمان زناشویی بسته اید و به نوعی باید به نیازها و و خواسته های یکدیگر ارزش قائل شوید‌.

عده از افراد درصدد تغیر فکر و عقاید همسر خود نیز هستند و همیشه از این موضوع گلایه دارند که چرا همسرم‌بهم توجه نمی کنه؟ زیرا که شما باید بدانید همسر شما انسانی است با افکار، عقاید و همچنین منشی متفاوت و منحصر به فرد.

پس در نتیجه بهتر است به جای تغییر دادن، برای افکار و عقایدش ارزش قائل شوید.

9- شاداب و با انگیزه باشید

چرا همسرم بهم توجه نمی کنه؟ شاید در اویل ازدواج خود، شما فردی پر تکاپو، با نشاط و با انگیزه ای بودید و شور جوانی داشتید اما اینک، با گذشت زمان از آن همه شور و انگیزه خبری نیست و شما فردی بی رمق و دلسردی برای همسرتان شده اید.

شاداب و با انگیزه باشید

سعی کنید برای همسر خود یکنواخت نباشید و دائم از تجربیات، افکار وعقاید ناب خود سخن بگویید.

گاهی اوقات لازم است شما به همسرتان انگیزه، عزت نفس و اعتماد به نفس لازم بدهید.

همچنین بخوانید: آیا باید خیانت را بخشید؟ زندگی بعد از خیانت

10- روی خودتان سرمایه گذاری کنید

بگذارید یک واقعیت را به شما بگویم، مردان در روابط جنسی به جنبه های فیزیکی بیشتر از سایر موارد توجه دارند. و شاید علت عدم توجه همسرتان به شما، توجه نداشتن شما به جنبه های فیزیکیتان همانند اندامتان باشد.

سعی کنید به تقویت جسمی و ظاهر فیزیکی خود اهمیت بیشتری نسبت به قبل بدهید و برای این کار سرمایه گذاری و وقت بیشتری بگذارید.

اگر میتوانید در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کنید و یا در خانه به طور متعهد تمرینات ورزشی خود را انجام دهید.

این حس اززشمندی شما نسبت به خودتان، به طور قطع توجه همسرتان به شما را دوبرابر می کند.

11- در اتاق خواب شریک جنسی خوبی برای همسرتان باشید

یکی از مهم ترین مسائل کلیشه ای که برای مردان همیشه حائز اهمیت است، مسائل جنسی می باشد.

مردان با گذشت سال های زیادی از زندگی مشترکشان حتی با وجود فرزند هم از حساسیت بسیار بالایی نسبت به مسائل جنسی برخوردارند.

بیشترین زمانی که شما میتوانید توجه همسرتان را به خود معطوف کنید، در اتاق خواب است.

برای این کار نیاز است علاقه خود را ابراز کنید و به او نشان دهید که وجودش برایتان اهمیت دارد.

این کار به نوعی تعهد به همسرتان است و در تقویت روابط زناشوییتان بسیار تاثیر گذار است.

مردان در صورتی که در مسائل جنسی به همسر خود دلگرم باشند، در دیگر جنبه های زندگی، همسرشان در کانون توجهشان قرار دارد.

به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *